W naszym przedszkolu oferujemy dzieciom różnorodne formy aktywności, a tym, co szczególnie nas wyróżnia spośród innych białostockich przedszkoli są nasze tradycje i zwyczaje, które pielęgnujemy od dobrych kilku lat. Ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu są urodziny dzieci. W tym uroczystym dniu każde dziecko, oprócz życzeń, otrzymuje drobny upominek od przedszkola, który wręcza Pani Dyrektor.

Od kilku lat organizujemy, na terenie naszej placówki, międzyprzedszkolny konkurs plastyczny “W krainie Fantazji” oraz międzyporzedszkolny konkurs wiedzy z języka angielskiego “Kids love English”. W ciągu roku szkolnego przeprowadzamy też konkursy wewnątrzprzedszkolne, na które dzieci mogą przygotować prace plastyczne z pomocą rodziców i innych członków swoich rodzin. Tematykę konkursów łączymy zazwyczaj z różnymi uroczystościami i przedszkolnymi imprezami, takimi jak “Mikołajki”, czy “Powitanie wiosny”, a także realizowanym Rocznym Planem Pracy. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymują nagrody. Inną naszą propozycją, skierowaną do dzieci ich rodzin, jest Festiwal Piosenki Rodzinnej “Razem na scenie”.

W szczególny sposób obchodzimy też tzw. Dni Rodziny, a więc, Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Organizujemy z tej okazji Festyn Rodzinny oraz Imprezę sportową “Potyczki rodzinne“. W czerwcu, z okazji Dnia Dziecka, wystawiamy przedstawienie teatralne dla dzieci w wykonaniu pracowników przedszkola. Tradycyjnie, na zakończenie roku szkolnego, najbardziej zasłużonym rodzicom, czy też sponsorom nadajemy tytuł: “Przyjaciel Przedszkola Fantazja”. Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkola, ciekawe informacje i artykuły zamieszczamy w naszej przedszkolnej gazetce “Fantazyjka”.